Jak testovat iPhone
Při koupi zařízení z druhé ruky, či po opravě je důležité ho důkladně otestovat. Připravili jsme pro Vás stručný seznam věcí, na které je dobré se zaměřit.
- Nabíjení - Kabel by měl sedět přesně a bez vůlí. Nechte zařízení dobít alespoň o 2% (to že indikuje nabíjení nemusí nutně znamenat že skutečně nabíjí)
- Tlačítka - Otestujte funkčnost a chod všech fyzických tlačítek
- Vibrace - Otestujte vibrační jednotku (pozor na nestandardní zvuky)
- Svítilna - To poznáte snadno.
- Kamery a jejich mikrofony - Zkuste natočit krátké video přední i zadní kamerou. Tím také vyzkoušíte funkčnost jejich mikrofonů. Pozor na problémy s ostřením, stabilizací obrazu a prach za krycím sklíčkem kamery. (prach nejlépe uvidíte na bílém pozadí) U modelů s více zadními kamerami nezapomeňte otestovat všechny.
- Reproduktory - Zvuk by měl být čistý i při vyšší hlasitosti
- Načítání SIM a signálu - Vložte do zařízení SIM kartu a počkejte až se načte signál. Další tři body se nejlépe testují při hovoru.
- Proximity senzor - Díky němu telefon zhasne když ho přiložíte k uchu. Správně by měl reagovat na vzdálenost cca 1cm, pokud reaguje jen úplně zakrytý, něco není v pořádku.
- Sluchátko - Mělo by mít čistý zvuk a mělo by být slyšet i v rušnějším prostředí.
- Mikrofon - I druhá strana by vás měla slyšet čistě a srozumitelně. Raději vyzkoušejte i volání na hlasitý reproduktor.
- Touch ID / Face ID - Naskenujte svůj otisk či obličej a vyzkoušejte zda-li vše funguje.
- Kompas - Použijte aplikaci “Kompas”, testujte ve vodorovné poloze.
- Gyroskop - Lze otestovat přes aplikaci “Měření”
- WiFi - I ve vzdálenosti několika metrů od routeru by zařízení nemělo mít problém se signálem.
- Spodní Pentalobe šroubky
- Při koupi zařízení z druhé ruky VŽDY zkontrolujte IMEI v databázi policie ZDE. (zadává se pouze prvních 14 číslic!) Dále je také dobré zkontrolovat, jestli IMEI v nastavení odpovídá tomu na SIM šuplíčku. (u starších modelů je IMEI přímo na zádech telefonu)